5 věcí, které se stanou, když budete pít pouze vodu

Víte co se stane po 30 dnech, když budete pít pouze čistou vodu?

Hledáte odpověď na otázku, kolik vody máte vypít během dne? Nebo dokonce dumáte nad tím, zda vůbec pít vodu? Kolik jste na internetu přečetli článků nebo na YouTube viděli videí o tom, že pití vody je nesmírně důležité? Nicméně, nikdo vám už pořádně a srozumitelně neřekl, proč je tak důležité pít čistou vodu.

Pojďme si v tomto článku odhalit několik základních skutečností o vodě, které by každá lidská bytost měla znát.

Voda, ačkoliv ji na první pohled nemusíme nikde vidět, je ve skutečnosti stále kolem nás a bez ní život možný není. Stejně tak jako většinu plochy naší planety Země pokrývá voda více než ze 71 %. V našem těle je to velmi podobné a ta podobnost není náhodná. Naše lidská vodní plocha, bez které by naše tělo nemohlo fungovat, je tvořena z více než 70 %. Naše fyzické propojení s planetou ve vodním „světě“ je fantastické.

Čistá voda je prokazatelně nositelem mnoha informací. Vodní skupenství v sobě nese mnoho molekulových a biologických informací, které tělesný organismus zpracuje a využije pro své zdraví a nezbytné přežití.

Jedna jasná zpráva, kterou díky vodě, naše tělo dostane je pohyb. Lidské tělo miluje pohyb. Je to životodárná energie, se kterou se naše tělo narodilo a nedovede si představit, že by bylo vše jinak. Každá buňka v našem těle je živá a neustále se pohybuje. Nenajdete v našem těle místo, které by bylo bez života a bez pohybu. Všechno, z čeho je naše tělo stvořeno se pohledem mikrosvěta neustále pohybuje a nic není statické a nehybné. Nemáme v těle ani jednu buňku, která by ležela a nic nedělala. Všechny buňky se pohybují.

Voda vždy představuje pohyb. I kdyby moře bylo na hladině naprosto klidné, pod jeho hladinou nalezneme pohyb.

Kde je voda v těle obsažena? Je všude a v různé podobě.

60 % tělesné vody je obsaženo v buňkách, zbylých 40 % vyplňuje mezibuněčný prostor. Je v krvi, ve svalech, v kostech, v slzách, zubní sklovině, v mozku i v srdci, což je naše energetické centru. Proudí ve všech vnitřních orgánech a je součástí nejdůležitějšího systému toku energie – párového orgánu – ledviny. Jejich nedílnou součástí je močový měchýř.

Pohyb – proud energie – je základní princip života.

Přirozený pohyb lidského těla a vody jsou si velmi podobní, navzájem se doplňují a nemohou bez sebe existovat. Jejich souhra i soulad jsou v proudění, a to se objeví především navenek člověka.

Pokud ovšem vznikne nesoulad, nastane blokáda. Následně se tok proudu pohybu zastaví. Co se stane? Na jedné straně blokovaného místa hrozí nadbytek, zatímco na druhé straně nastane nedostatek. Vzniká nerovnováha.

Tato vzniklá nerovnováha funguje jako okamžitý spouštěč dalších nežádoucích procesů, mezi které mimo jiné patří: tloustnutí, bolesti zad, kloubů, špatného soustředění, velké únavy, deprese a mnoho různých typů onemocnění.

Uveďme si příklady z běžného života.

Zdravý aktivní štíhlý muž má v těle průměrně 60 % vody, zdravá aktivní štíhlá žena 52 % vody.

U jedinců s velkou nadváhou, obézních lidí nebo lidí, kteří nesportují a ani nejsou jinak fyzicky aktivní, kde je proud energie a příjem čisté vody na minimu, dochází k velkému poklesu % vody. Jejich podíl vody v těle může klesnout až pod 40 %, 😲, což je už na hranici silné dehydratace, která následně vede k vážným zdravotním potížím nebo až ke smrti.

👉 Bez vody není život ♥ (Světovým dnem vody podle OSN je 22. březen.)

5 neuvěřitelných věcí, které se stanou, když budete pít pouze čistou vodu

  1. Zvýší se vaše duševní tvořivost a výkon. Váš mozek bude pracovat mnohem rychleji. Vaše kognitivní výkonnost se zvýší až o 30%, bude více nadšení a pozitivní. Budete se lépe soustředit a učit se.
  2. Budete stárnout pomaleji, pitná čistá voda pomáhá udržovat hydratovanou pokožku, která bude pružnější, hladší a bez vrásek. Voda vám pomůže udržet svalový tonus a lepší kondici.
  3. Váš imunitní systém bude mnohem silnější a odolnější. Voda mnohonásobně zlepšuje funkci jater a pomáhá ledvinám efektivněji vylučovat toxiny z těla. Dostatek vody, také neutralizuje PH hladinu.
  4. Budete mít silnější a zdravější srdce. Voda pomáhá udržovat vaše srdce v dobré kondici. Výrazně snižuje nebezpečí infarktu tím, že zabraňuje zahušťování krve a tím k menšímu krevnímu tlaku.
  5. Krásně se zbavíte tuků. Pitím vody zrychlíte trávení, tím zabráníte ukládání přebytečných tuků. Pitím vody v ranních hodinách dokážete urychlit svůj metabolismus až o 24% a budete štíhlejší.

Proto pití vody a dodržení pravidelného fyzického pohybu je pro lidské zdraví velmi důležité. Samozřejmě jsou desítky dalších výhod, proč je dobré pít čistou vodu, nicméně o tom zase příště.

Vše nastavte, dej tomu pravidelnost a postupně krok za krokem nalaď tělo do rovnováhy tak, aby se pití vody stalo tvojí nedílnou součástí.

Ať už sklenici po ruce nebo láhev s vodou v tašce. Doma, v práci, venku, na tréninku nebo s přáteli na výletě, mít po ruce vždy vodu je prostě tvoje zdravé IN.

P.S. Už brzy v dalším blogu si odhalíme, jak nekonzumovat zbytečné kalorie a jaká voda je zdravější. Zadejte si snadný odběr článků a budete mít vždy aktuální článek jako první.

Spinning® České republiky a Slovenska
Tvoříme značku Spinning®, tvoříme efektivní tréninky, vzdělávací kurzy, tak aby pro vás koncept Spinning® mohl být stejnou radostí a vášní, tak jako je pro nás.

Získej svůj manuál a staň se lídrem pro Spinning®

SPINNING® INSTRUKTORSKÁ CERTIFIKACE

Komentáře

Přidat komentář