Co si obléknout na Spinning® lekci?

Když usedáte na sedlo kola Spinner®, tak si určitě chcete kvalitně vychutnat celý trénink a šlapat do pedálů, dokud vaše tělo nebo instruktor neřekne stop a dnes je odtrénováno. Cyklistickou helmu a brýle, nezbytnost pro venkovní vyjížďku, tentokrát můžete nechat doma. Vše ostatní si zabalte do sportovní tašky a vyrážíme společně na parádní Spinning® jízdu! 🙂 Jdeme na to?

Jakmile se posadíte na sedlo, tak začíná teprve vaše jízda. Ano, ale co na to vlastně říká vaše tělo, vaše sedací partie? Vaše pokožka, která je vaší součástí, chce mít také pohodlí. Mít vhodné oblečené a dokonce správné cyklistické „Spinning®“ oblečení, vám umožní zaměřit se především na svůj plnohodnotný výkon bez nepříjemných pocitů a „vrtění se v sedle“.

Oděvy na Spinning® jízdy jsou navrhovány se stejnou důsledností, jako sportovní oblečení pro cyklistické profesionály s ohledem na praktické a tréninkové skutečnosti. Je navrženo tak, abyste se mohli pohodlně pohybovat a zároveň posouvat své osobní limity vpřed a soustředili se na jízdu, nikoliv na vaše fitness oblečení, které za vás nikdy trénink nepojede.

„Zadeček jako v bavlnce. To je komfort, který na kole chceme.“ 😊

Běžné sportovní oblečení se na jízdu na kole prostě nehodí z několika praktických a funkčních důvodů. Nyní  mluvím o běžných legínách třeba na Pilates nebo Jógu, sportovních trenýrkách nebo šortkách na běhání, které jsou určeny k těmto skvělým aktivitám, nikoliv na kolo.

Nyní k těm důvodům. V tomto běžném sportovním oblečení vznikají nepříjemné pocity z vytvořené vlhkosti v pánevní oblasti, která není dostatečně odváděna. Dochází více k citlivějšímu vnímání sedacích kostí, obzvlášť na prvních lekcích, které budete absolvovat. Toto jsou všechno aspekty, které berte v úvahu, když si balíte sportovní tašku na Spinning® lekci nebo se připravujete ven na kolo. Platí to úplně stejně jak pro vnitřní, tak i pro venkovní cyklistiku.

Stejně jako si na lyže vezmete lyžařské kalhoty, na běhání volné vzdušné sportovní šortky, nebo jako si judista bere na trénink kimono, tak na kolo patří cyklistické šortky. Nezáleží vůbec na tom, zda jste na kole už v životě jezdily, Spinning® lekce je stále cyklistika, už vůbec nezáleží na tom, zda jste amatéři nebo profíci, zda to děláte jen tak pro zábavu nebo profesionálně, zda vám je 25 nebo 72 let, nebo jestli na kolo chodíte 1x za 14 dní. Dnes je to běžná součást cyklistiky, která dnes ke kolu neodmyslitelně patří a hlavně, 🙂 toto funkční oblečení nám pomáhá se cítit mnohem lépe.

Zkušenosti lidí, klientů, účastníku Spinning® lekcí hovoří jednoznačně. Kdo jezdí v cyklistických šortkách, tak si už na kolo bez nich prostě nesedne. 😊

Nebudu rozebírat detaily, toto není prodejní blog. Nicméně, nezbytná vysvětlení jsou na místě.

Jakmile se vám do ruky dostanou nějaké cyklistické šortky a vy se budete rozhodovat, tak rovnou vybírejte kvalitu, ta se v tomto případě skutečně vyplatí. Sedím na sedle kola Spinner® velmi často a mluvím s klienty na toto téma, také často a proto má rada je: „Radši bavlněné tričko a Spinning® cyklo-šortky než bavlněné kraťasy.“ Na sedle kola Spinner® to bude vaše „druhá“ kůže. V šortkách, které jsou z elastického příjemného materiálu je všita speciální vložka neboli „výstelka“, která je určena buď pro ženy nebo pro muže. Je zde použita technologie plochých švů pro velmi komfortní pohodlí a dlouhou životnost. Cyklo-šortky si velmi rychle na kole oblíbíte.

Pro ženy je výstelka maximálně pohodlná, absolutně bezproblémová, je antibakteriální a umožňuje zcela volný pohyb. Tato funkce je přítomna i ve značkových šortkách Spinning®.

Muži najdou stejný komfort a pohodlí s výstelkou více konturovanou tak, aby se hodila pro každého muže bez rozdílu. Proto je velmi důležité mít na sedle „jakéhokoliv“ kola komfort a pohodlí. Jakmile jednou zažijete jízdu v šortkách, tak si zamilujete i Spinning®.

„Říká se, že opakování je moudrost moudrých, tak tedy: Všechny cyklistické šortky se oblékají na holé tělo bez spodního prádla, aby toto funkční oblečení mohlo plnit svoji správnou funkci.“ 🙂

Nejenom, že jsou šortky s antibakteriální výstelkou, ale i vrchní část oblečení je nemálo důležité. Buď triko s krátkým rukávem nebo bez rukávku či tílko, které má velmi prakticky všitou podprsenku, jsou fantastickým doplňkem celého funkčního kompletu vhodného na trénování.

Spinning® dresy jsou vybaveny moderní technologií tkaniny – Micron™ a  Performer™, která vás udrží pohodlně jak v suchu tak i v chladu. Rychleschnoucí a vysoce prodyšný materiál, který odvádí vlhkost a zaručuje pohodlnou jízdu i během dlouhého tréninku v sedle. Mikrovláknové moderní technologie materiálu nedráždí pokožku, tkanina bývá  80% z Polyamidu (nylon) a 20% spandexu (polyesterového mikrovlákna). Rukávky u cyklistického dresu nebo nohavičky u šortek drží na svém správném místě měkký šikovný silikonový lem.

To by bylo něco málo k oblečení na Spinning® lekce. Neváhejte navštívit náš značkový e-shop, kde si vyberte z aktuální nové kolekce Spinning® produktů. Vyberte si rovnou více kousků, uvidíte, že si Spinning® tréninkové komplety zamilujete. (pokud budete mít zájem o hromadnou objednávku pro větší skupinu lidí, tak mě kontaktujte emailem pro zvýhodněnou cenovou nabídku)  

Kdy vyrážíte na Spinning® lekci? Nyní bude vaše jízda mnohem příjemnější a více si ji budete užívat.

Milan Dvořák – Spinning® Master Instructor

Spinning® České republiky a Slovenska
Tvoříme značku Spinning®, tvoříme efektivní tréninky, vzdělávací kurzy, tak aby pro vás koncept Spinning® mohl být stejnou radostí a vášní, tak jako je pro nás.

Získej svůj manuál a staň se lídrem pro Spinning®

SPINNING® INSTRUKTORSKÁ CERTIFIKACE

Komentáře