Narostou mi z jízdy v kopcích větší stehna?

Spinning-lekce-Narostou-mi-z-jízdy-v-kopcích-větší-stehna-štíhlé-nohy-a-pevný-zadek

Pojďme si objasnit Jeden z mýtů, který je uchycen snad napříč všemi Spinning® centry po světě a tím je otázka některých návštěvníků lekcí: „Narostou mi větší svaly na stehnech, když budu často chodit na Spinning® a jezdit hodně v kopcích? Nechci mít velká stehna. Zvětší se mi objem svalů na nohách, když budu jezdit příliš často kopce se zátěží?“

Kdykoliv se tato otázka ke mně dostane, tak mi dává informaci, že klienti o svém tréninku přemýšlí a chtějí, aby měli ty správné tréninkové výsledky a to je velmi dobré.

Spinning® program je, (pokud se na něj podíváme jako na celek) aerobní koncept, tedy sportovní aktivita, která má za cíl rozvíjet váš aerobní potenciál a tím posilovat kardiovaskulární systém a s tím spojené další aspekty našeho zdraví.

Tréninkový koncept, který Spinning program používá, což jsou Energy Zóny (EZ) zahrnuje i silový trénink, „Strength“, který je zaměřen na sílu jako takovou a na silovou vytrvalost, na posílení kardiovaskulárního systému, kondici a svalový tonus a ne na budování objemných svalů.

Pro tento typ tréninku používáme práci s vysokou zátěží s krátkými opakováními a s pocitem velkého úsilí, jako například Skoky v kopci nebo provádění delších stoupání ze sedla s těžkou zátěží. Další jízdy v kopci, které mají delší charakter jsou prováděny ve vytrvalostní silové zátěži, která vám umožní setrvat po dlouhou dobu v kopci bez ztráty potřebné energie.

Spinning program používá několik tréninkových profilů, které zahrnují již zmiňované postupné stoupání a různou jízdu v kopcích, ale nemyslím tím, že všechny lekce a tréninky jsou a musí být v kopci. K tomuto stylu trénování dobrý instruktor klienty na Spinning® lekcích určitě navede.

Skutečností je, že Spinning® program není strukturován tak, aby vás přetěžoval a způsoboval vám objemné svaly díky kopcům a silovým stoupáním. Drtivá většina kopců tento výsledek nikdy neudělá. Spinning® program není pro tento způsob navyšování hmotnosti prostě vytvořen.“

Z dlouholeté praxe už víme, že většinou klienti přidávání příliš velkých zátěží stejně odmítají a cítí se v nich nekomfortně, a cítí to jako velmi tvrdý trénink, v důsledku, kterého se neposunou vpřed. Nutno ovšem dodat, že silový trénink je nezbytný pro vyvážený rozvoj naší kondice, ale je potřeba jej pouze správně začlenit do tréninků a jízd k čemuž se používají – Spinning® Energy Zóny™.

Další vysvětlení pro nesprávnou domněnku že rostou svaly v kopcích.

Jízda v kopci ve vysoké aerobní srdeční frekvenci pomáhá zlepšovat váš kardiovaskulární systém, což zlepšuje průtok kapilárním řečištěm, kde dochází k výměně látek mezi krví a tkáněmi, zejména pak v orgánech náročných na přívod kyslíku živin a tím zvyšuje průtok krve do svaloviny a kůže.

Tento fyziologický a zcela přirozený jev může být některými klienty nesprávně pochopen a označena jako „oteklé – zvětšené“ nohy v oblasti stehen.

Tím, že je pokožka po tréninku i několik dní citlivější, tak si ji lidé více uvědomují a projevuje se to pocitem těsnějšího oblečení. Často to poznáte na svých oblíbených „slim“ džínách, které milujete, a ty jsou stále těsnější a těsnější.

Důležitou odpovědí je to, že Spinning lekce a častá jízda v kopcích, není příčinou nárustu svalů na nohách. Sečteno a podtrženo: vaše svaly mají vliv na kondiční účinky energetického systému, ve kterém trénujete. Cílem Spinning programu není dostat jezdce prostřednictvím energetického systému k jakémukoli celkovému svalovému přetížení.

Proto velmi efektivně používáme ve Spinning® programu řadu tréninkových nástrojů (Spinning® studio computer, snímač tepové frekvence, integrovaný wattmetr, atd.), které umožňují klientům získávat trénované, štíhlé, pevné a silné tělo, které je podporováno zdravým srdcem a bystrou myslí.

Udržujte lásku v srdci a lásku ke kopcům beze strachu z „tloustnutí nohou a stehen“ a hlavně si jízdu užívejte.

Chcete další témata ohledně vnitřní cyklistiky? Napište nám.

Milan Dvořák – Spinning® Master Instructor

Spinning® České republiky a Slovenska
Tvoříme značku Spinning®, tvoříme efektivní tréninky, vzdělávací kurzy, tak aby pro vás koncept Spinning® mohl být stejnou radostí a vášní, tak jako je pro nás.

Získej svůj manuál a staň se lídrem pro Spinning®

SPINNING® INSTRUKTORSKÁ CERTIFIKACE

Komentáře

Přidat komentář